Miesiąc Ludzi Bezdomnych – wydarzenia

Koncert dobroczynny
14 kwietnia
PROM Kultury
Brukselska 23
Warszawa
godz. 16.30
Wykład
na temat bezdomności
16 kwietnia
Akademia Pedagogiki Specjalnej
g. 10.00
Warszawa

Zbiórka
10 – 20 kwietnia
zbiórka słodyczy
20 punktów
Warszawa

Wesprzyj Fundację
Pomóż nam w działaniu
Każda pomoc jest cenna
Zobacz jak możesz się włączyć
Dziękujemy!
Artyści, którzy wystąpią na koncercie
Muniek i przyjaciele
Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love (T.Love/Muniek). W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. „Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu. Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową różnych moich projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych, przedstawimy także kilka nowych pomysłów”, mówi Muniek Staszczyk
Fot. Robert Baka/Warner Music Poland
Zygmunt Staszczyk
Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to „Garaż” (1984), „IV LO” (1985) i „Autobusy i tramwaje” (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku,
reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement.


Pablopavo i Ludziki
Wydany w październiku 2018 album „MARGINAL” to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Artyści o płycie: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.
Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.
Pablopavo i Ludziki
Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.
W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy.
W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. „Koty” zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade (http://www.karrot.pl/koty). „Dancingowa Piosenka Miłosna” zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki (http://karrot.pl/dpm_video). Trzecim singlem promującym POLOR był „Mikołaj” (http://www.karrot.pl/mikolaj).
W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO – podobnie jak POLOR – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: „Sobota” (https://karrot.pl/sobota) i „Carlos”.
Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”.
Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin, a utworami takimi jak „International” czy „To dla tych” rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.
Koniec 2015 to płyta WIR sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.
Marzec 2017 przynosi 4 album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Płyta nosi tytuł „Ladinola” i jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.
fot.Bartek Muracki
Kiev Office
Rock alternatywny, new wave
Od zawsze na bakier z trendami, wierni etosowi wolności w muzyce oraz w tekstach. Gdyńskie trio, dowodzone przez Michała Miegonia, na przestrzeni lat przebyło ewolucje – od przebojowego post-punka po mocniejsze brzmienia, zakorzenione w tradycji takich grup jak Ścianka, Bielizna czy Apteka. Koncertowali zarówno z formacją Schizma, No Means No ale i ze Stendkiem.
Kiev Office w swych tekstach odkrywają sekrety polskich miast, w szczególności Gdyni: jej podwórek, mrocznych oficyn i życia pod presją wymagań współczesności. Wszystko w nieoczywistej oprawie muzycznej, serwowane razem z bałtyckimi glonami. Przez krzaki, bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy autochtonów – docieramy wraz z zespołem do samego jądra ciemności.
W swej bogatej dyskografii mają takie płyty jak Anton Globba (hołd dla grupy TOTART), Zamenhofa (zbiór etiud inspirowanych Chylonią) czy Modernistyczny Horror.
Kiev Office
Kiev Office
Michał Miegoń – wokal, gitara, syntezator
Marcin Lewandowski – gitara, gitara basowa , wokal
Krzysztof Wroński – perkusja
Dyskografia Kiev Office :
2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2013 – „Zamenhofa”
2014 – „Statek Matka”
2017 – „Modernistyczny Horror”
Michał Miegoń – Wokal, Gitara, Bass
Marcin Lewandowski – Wokal, Gitara, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja
—————————-
Kievoffice.bandcamp.com
Kontakt/booking: kievofficeband@yahoo.com
foto: Michał Biliński


De Strojfisz
to nowe, świeże, młodzieżowe, warszawskie spojrzenie na kalifornijski skate punk. Muzyka pełna zmian tempa, melodii i tekstów do śpiewania wspólnie na koncertach. W 2019 prezentują nowy materiał z nadchodzącej, produkowanej całkowicie przez nich w duchu DIY płyty, o której więcej informacji pojawi się już niedługo. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to mamy nadzieję, że to będzie Wasze odkrycie muzyczne tego roku
De strojfisz
Kacper Sienkan
Łukasz Kozłowski
Błażej Gubera
—————————-
destrojfisz.bandcamp.com
Kontakt:destrojfisz@gmail.com
Zbiórka słodyczy 10 – 20 kwietnia
Zbieramy słodycze – batony i czekolady. To co zbierzemy będziemy potem rozdawali naszym podopiecznym. Mają wysoką wartość kaloryczna, a szczelne opakowania ułatwiają przechowywanie. Link do mapy lokalizacji punktów uczestniczących w zbiórce (po kliknięciu)
Klubokawiarnia Życie Jest Fajne
ul. Grójecka 68 (Pn.- Sb. 12-22, Ndz. 14-20)
FB
Miejsce Akcji Paca
ul. Paca 40 (Pn.- Śr. 12-20, Czw – Sb 10-18)WWW
Kawiarnia Jaś i Małgosia
Dom Sąsiedzki na Ulrychowie
Klubokawiarnia Cała Jaskrawość
ul. Szaserów 125 (pn 12-20, wt – śr 12-19, czw 12-20, Pt-ndz 12-19)
FB
Kuchnia Za Ścianą Madalińskiego
TV Show Music Aid – 13 kwietnia

Klub Poziomy
Nowy Świat 27a
Wejście: 21:00
Wstęp: 10PLN i więcej
Zapraszamy na imprezę w Miesiącu Ludzi Bezdomnych
Cały dochód zostanie przekazany dla Fundacji Daj Herbatę, która pracuje na rzecz osób bezdomnych i swoimi działaniami uwrażliwia i uświadamia wszystkich nas na temat bezdomności.
Tańczymy w Święto Ludzi Bezdomnych!
Podczas imprezy będzie można usłyszeć kawałki z naszych i waszych ulubionych seriali, telenoweli i innych tasiemców telewizyjnych
Zagrają:
W setach didzejskich i imprezach klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne i futurystyczne brzmienia, zamienia się w bezlitosnego muzycznego selekcjonera prezentującego najbardziej postępowe brzmienia i melodie, jakie oferuje dzisiejsza scena muzyki elektronicznej.
Miłość za DJ’ką
Muzyka elektroniczno-romantyczna. Damskie rapsy, elektropop, hity ponadczasowe.