Koncert jazzowy 27 kwietnia w  PROM Kultury na Saskiej Kępie

 

Zbiórka dobroczynna

Zbieramy słodycze dla bezdomnych!

10-20 kwietnia

Wykład

w Akademii Pedagogiki Specjalnej:

CHCIEĆ CZY MIEĆ MOŻLIWOŚĆ?

 

Czyli o zapobieganiu i wychodzeniu z bezdomnościw nurcie „Najpierw Mieszkanie”

APS, aula B, 7 kwietnia, godz 9.30

ARTYŚCI, KTÓRZY ZAGRAJĄ NA KONCERCIE

Michał Urbaniak

Michał Urbaniak

Atom String Quartet

Atom String Quartet

Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska

Andrzej Jagodziński Trio i Agnieszka Wilczyńska

Kasia Pietrzko

Kasia Pietrzko

Tomasaz Wendt

Tomasaz Wendt

Kárpáti Dódi Privati Project feat Richard Szaniszlo

Kárpáti Dódi Privati Project feat Richard Szaniszlo

Miesiąc Ludzi Bezdomnych – wydarzenia

Koncert dobroczynny

Muzyka jazzowa Piwnica pod Harendą godz. 18.00 Warszawa

Wykład

Mieszkanie dla bezdomnych Akademia Pedagogiki Specjalnej g. 10.00 Warszawa

Zbiórka

Podaruj środki higieniczne, bieliznę, skarpety i termosy 20 punktów Warszawa

Wesprzyj Fundację

Pomóż nam w działaniu Każda pomoc jest cenna Zobacz jak możesz się włączyć Dziękujemy!

Artyści

Michał Urbaniak

Nasz człowiek w Nowym Jorku. Manhattan Man. Polish Fucking Fidler. Urbanator. Jeden z nielicznych polskich jazzmanów, którzy odnieśli amerykański (a więc: światowy) sukces i których twórczość realnie wpłynęła na rozwój jazzu. Zaczynał w latach 60. w zespole Krzysztofa Komedy. W latach 70. wraz ze swoją ówczesną muzą i żoną Urszulą Dudziak założył jeden z najwyżej cenionych w tamtych czasach zespołów fusion, a po wyjeździe do USA na wiele lat stał się gwiazdą tamtejszej sceny i jedynym w historii polskim muzykiem, który wystąpił na płycie Milesa Davisa („Tutu”). Laureat Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Atom String Quartet


Jedyny  w Polsce, a może i w Europie, improwizujący kwartet smyczkowy, którego repertuar obejmuje rozswingowany jazz,  fusion, muzykę klasyczną z jazzowymi wpływami, pop i folk.
Mateusz Smoczyński (skrzypce), Dawid Lubowicz (skrzypce), Michał Zaborski (altówka) i Krzysztof Lenczowski (wiolonczela) występują razem już dziesięć lat i jako Atom String Quartet stali się niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny: koncertują w największych salach, o współpracę z nimi zabiegają (często skutecznie!) popularni piosenkarze.  Jako zespół mają na koncie dwa Fryderyki. Indywidualną statuetkę odebrał też dwa lata temu Krzysztof Lenczowski. Następne nagrody – biorąc pod uwagę aktywność czterech dżentelmenów – są tylko kwestią czasu.

Andrzej Jagodziński Trio


Jeden z najdłużej istniejących polskich zespołów  jazzowych, od ponad 25 lat nieprzerwanie prowadzony przez wybitnego pianistę, kompozytora i pedagoga – Andrzeja Jagodzińskiego.
Pierwszą –  i ciągle najsłynniejszą płytą tria – był legendarny już, nagrodzony pierwszym w historii Fryderykiem  „Chopin” z 1994 r., dzięki której Jagodziński wraz z kontrabasistą Adamem Cegielskim i perkusistą Czesławem „Małym” Bartkowskim ustanowili wzorzec  grania muzyki wielkiego kompozytora przez jazzowe combo. Od tego czasu zespół nagrał kilkanaście płyt (nie tylko Chopinowskich), zagrał setki koncertów i wszedł w wiele artystycznych kooperacji z instrumentalistami i wokalistami. Wirtuozeria, smak i swing.

Agnieszka Wilczyńska

Wokalistka, laureatka jazzowego Fryderyka (2016)za debiut fonograficzny (sprzed dwóch lat. )Współpracowała z najwybitniejszymi polskimi jazzmanami, m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim i Zbigniewem Wegehauptem. Nie uczestniczy w medialnym wyścigu po sławę, a mimo to ma na koncie ma dwie Złote płyty: „Pogadaj ze mną” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Nahornego raz „Krzysztof Komeda”, nagraną u boku Andrzeja Jagodzińskiego.

 

Kasia Pietrzko


Prawdopodobnie największa nadzieja polskiego jazzu ostatnich lat. Kasia zadebiutowała niedawno nominowanym w tym roku do jazzowego Fryderyka albumem „Forthright Stories”. Pochodząca z Bielska-Białej młoda pianistka jest jeszcze studentką krakowskiej Akademii Muzycznej. Może się już jednak pochwalić sporym doświadczeniem koncertowy, a ma w sobie to coś, co sprawia, że gdy występuje, otacza  ją aura niezwykłego ciepła, serdeczności i szczęścia z tworzenia muzyki. Bo Kasia cała jest muzyką.

 

Tomasz Wendt


Wybitny i żywiołowo grający saksofonista jest niedawnym absolwentem  wrocławskiej Akademii Muzycznej (gdzie pisze właśnie doktorat) oraz laureatem ubiegłorocznego Fryderyka za jazzowy debiut. Jak większość wyróżniających się artystów swojego pokolenia, ma za sobą etap intensywnego wygrywania konkursów, a  dziś jest już muzykiem kompletnym i wszechstronnym, a do tego serdecznym i życzliwym kompanem do rozmowy i zabawy, jednym słowem: materiałem na jednego z liderów polskiej sceny jazzowej.

Kárpáti Dódi Privati Project feat Richard Szaniszlo 

  Kárpáti Dódi jest węgierskim trębaczem, nauczycielem i artystą. Urodził się 22 kwietnia 1958 roku w Budapeszcie. Swój pierwszy dyplom nauczyciela zdobył w Kolegium Nauczycielskim w Egerze, a drugi w Akademii Sztuki w Budapeszcie. Aktualnie pracuje jako nauczyciel malarstwa w szkole podstawowej o profilu artystycznym. W 2000 roku dołączył do grupy Quimby, która cieszy się dziś sporą sławą na Węgrzech. Współpracował także z szeregiem innych zespołów, m.in. Realistic Crew i Kamu. Jego własna grupa nazywa się Pékség. Do tej pory wydali dwa albumy: „Senkiföldje” („Ziemia niczyja”) i „Imago”. Dódi oraz gitarzysta Attila Décsi współtworzą także psychodeliczny, klimatyczny projekt o nazwie „Schmerzen Unbekannt” („Ból nieznany”).Od kaiegos czasu jest założycielem i liderem fromacji

Richard Szaniszlo 

W roku 2000 ukończył Akademię Muzyczną im. Ferenca Liszta (dziś znanej jako University of Szeged) w klasie perkusji. Podczas studiów bardzo często jazzował na wibrafonie i marimbie. Jego początki to budapesztańska scena jazzowa w 1998 roku, a niedługo potem współpraca z wielkimi postaciami węgierskiego jazzu w Radio Bartok. Jednak w 2002 roku sławę przyniosły mu występy ze swoimi własnymi zespołami jazz-fusion. Po 20 latach grania na różnych wibrafonach, jest dzisiaj jedynym zawodowym wibrafonistą na Węgrzech. Zagrał na prawie każdym festiwalu jazzowym i w prawie każdym znanym klubie jazzowym na Węgrzech, ale można go było także posłuchać w Niemczech i Rumunii. W 2008 roku nakładem wytwórni Soron Records został wydany w USA jego pierwszy album pt. “Hands of Passion”.