Muniek i przyjaciele

Koncert dobroczynny
Fundacji Daj Herbatę
14 kwietnia
PROM Kultury
Warszawa

Pablopavo & Ludziki

Koncert dobroczynny
Fundacji Daj Herbatę
14 kwietnia
PROM Kultury
Warszawa

KIEV OFFICE

Koncert dobroczynny
Fundacji Daj Herbatę
14 kwietnia
PROM Kultury
Warszawa

De Strojfisz

Koncert dobroczynny
Fundacji Daj Herbatę
14 kwietnia
PROM Kultury
Warszawa

Zbiórka słodyczy

Warszawa, 10 – 20 kwietnia

Miesiąc Ludzi Bezdomnych – wydarzenia

Koncert dobroczynny

14 kwietnia
PROM Kultury
Brukselska 23
Warszawa
godz. 16.30

Wykład

na temat bezdomności
16 kwietnia
Akademia Pedagogiki Specjalnej
g. 10.00
Warszawa

Zbiórka

10 – 20 kwietnia
zbiórka słodyczy
20 punktów
Warszawa

Wesprzyj Fundację

Pomóż nam w działaniu
Każda pomoc jest cenna
Zobacz jak możesz się włączyć
Dziękujemy!

Artyści, którzy wystąpią na koncercie

Muniek i przyjaciele

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love (T.Love/Muniek). W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. „Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu. Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową różnych moich projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych, przedstawimy także kilka nowych pomysłów”, mówi Muniek Staszczyk
Fot. Robert Baka/Warner Music Poland

Zygmunt Staszczyk

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to „Garaż” (1984), „IV LO” (1985) i „Autobusy i tramwaje” (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku,
reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement. 

Pablopavo i Ludziki

Wydany w październiku 2018 album „MARGINAL” to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Artyści o płycie: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.
Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

Pablopavo i Ludziki

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.
W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy.
W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też album „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem.W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. „Koty” zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade (http://www.karrot.pl/koty). „Dancingowa Piosenka Miłosna” zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki (http://karrot.pl/dpm_video). Trzecim singlem promującym POLOR był „Mikołaj” (http://www.karrot.pl/mikolaj).
W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO – podobnie jak POLOR – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: „Sobota” (https://karrot.pl/sobota) i „Carlos”.
Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”.
Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin, a utworami takimi jak „International” czy „To dla tych” rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.
Koniec 2015 to płyta WIR sygnowana jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.
Marzec 2017 przynosi 4 album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Płyta nosi tytuł „Ladinola” i jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

fot.Bartek Muracki

Kiev Office

Rock alternatywny, new wave
Od zawsze na bakier z trendami, wierni etosowi wolności w muzyce oraz w tekstach. Gdyńskie trio, dowodzone przez Michała Miegonia, na przestrzeni lat przebyło ewolucje – od przebojowego post-punka po mocniejsze brzmienia, zakorzenione w tradycji takich grup jak Ścianka, Bielizna czy Apteka. Koncertowali zarówno z formacją Schizma, No Means No ale i ze Stendkiem.
Kiev Office w swych tekstach odkrywają sekrety polskich miast, w szczególności Gdyni: jej podwórek, mrocznych oficyn i życia pod presją wymagań współczesności. Wszystko w nieoczywistej oprawie muzycznej, serwowane razem z bałtyckimi glonami. Przez krzaki, bunkry, podziemne korytarze i rzadko odwiedzane enklawy autochtonów – docieramy wraz z zespołem do samego jądra ciemności.
W swej bogatej dyskografii mają takie płyty jak Anton Globba (hołd dla grupy TOTART), Zamenhofa (zbiór etiud inspirowanych Chylonią) czy Modernistyczny Horror.

Kiev Office

Kiev Office
Michał Miegoń – wokal, gitara, syntezator

Marcin Lewandowski – gitara, gitara basowa , wokal
Krzysztof Wroński – perkusja

Dyskografia Kiev Office :
2009 – „Jest Taka Opcja”
2011 – „Anton Globba”
2013 – „Zamenhofa”
2014 – „Statek Matka”
2017 – „Modernistyczny Horror”

Michał Miegoń – Wokal, Gitara, Bass
Marcin Lewandowski – Wokal, Gitara, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja
—————————-
Kievoffice.bandcamp.com
Kontakt/booking: kievofficeband@yahoo.com

foto: Michał Biliński

De Strojfisz

to nowe, świeże, młodzieżowe, warszawskie spojrzenie na kalifornijski skate punk. Muzyka pełna zmian tempa, melodii i tekstów do śpiewania wspólnie na koncertach. W 2019 prezentują nowy materiał z nadchodzącej, produkowanej całkowicie przez nich w duchu DIY płyty, o której więcej informacji pojawi się już niedługo. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to mamy nadzieję, że to będzie Wasze odkrycie muzyczne tego roku

De strojfisz
Członkowie zespołu:
Jonasz Gubera
Kacper Sienkan
Łukasz Kozłowski
Błażej Gubera

—————————-
destrojfisz.bandcamp.com
Kontakt:destrojfisz@gmail.com

Zbiórka słodyczy 10 – 20 kwietnia

Zbieramy słodycze – batony i czekolady. To co zbierzemy będziemy potem rozdawali naszym podopiecznym. Mają wysoką wartość kaloryczna, a szczelne opakowania ułatwiają przechowywanie. Link do mapy lokalizacji punktów uczestniczących w zbiórce (po kliknięciu)

Poniżej lista lokali, gdzie można zostawić słodycze w ramach zbiórki
Klubokawiarnia Życie Jest Fajne

ul. Grójecka 68 (Pn.- Sb. 12-22, Ndz. 14-20)
FB

Miejsce Akcji Paca

ul. Paca 40 (Pn.- Śr. 12-20, Czw – Sb 10-18)WWW

Kawiarnia Jaś i Małgosia

ul. Jana Pawła II 57 (Pn. 9-23, Wt.- Czw.  9-23:45,  Pt. 9-2, Sb. 10-2, Ndz. 10-23)
FB  WWW

Kawiarnia Kafka

ul. Oboźna 3 (Pn.-Pt. 9-22, Sb.- Ndz. 10-22)
FB WWW

Niewidzialna Wystawa

Aleje Jerozolimskie 123A (Pn.- Pt. 12-20, Sb.- Ndz. 10-20)
FB WWW

Sklep z obuwiem ,,Ananas”

ul. Dąbrowskiego 40/14 (Pn. 15-19, Wt – Pt 11-19, Sb. 11-15)
FB WWW

Dom Sąsiedzki na Ulrychowie

ul. Olbrachta 9 (Pn 12- 20, Wt 10-18, Śr – czw  12-20, pt 10-18, Sb 12-16)
FB WWW

Klubokawiarnia Cała Jaskrawość

ul. Szaserów 125 (pn 12-20, wt – śr  12-19, czw 12-20, Pt-ndz 12-19)
FB

Kuchnia Za Ścianą Grójecka

ul. Grójecka 79 (Pon.-Pt. 11.00-19.00, Sob.- Ndz. 12.00-18.00)
FB WWW  

Kuchnia Za Ścianą Madalińskiego

ul. Madalińskiego 49/51 (Pon.-Pt. 11.00-19.00, Sob.-Niedz. 12.00-18.00)
FB WWW  

Kuchnia Za Ścianą Kijowska

ul. Kijowska 1 (Pon.-Pt. 11.00-19.00)
FB WWW  

Kuchnia Za Ścianą Hallera

pl. Hallera 6 (Pon.-Pt. 11.00-19.00, Sob.- Ndz. 12.00-18.00)
FB WWW  

Klubokawiarnia ITePe

Al. Stanów Zjednoczonych 67 (Pn – ndz 10-20)
FB WWW

Rodzinna Klubokawiarnia Praska

ul. Borysa Sawinkowa 8 (pn-pt 10-18, sb 10-17)
FB

Żona Krawca - kawiarnia

ul. Kamionkowska 29 (pn-pt 7:30 -21, sb-ndz 10-21)
FB

Cafe Kulturalna

Plac Defilad 1 (PKiN, wejście od strony Teatru Dramatycznego) pn-czw 12-01:00, pt-sb  12-03:00, ndz 12-24
FB WWW

Salon kosmetyczny Magdalena Rolek

ul. Księcia Janusza 15a (pn-pt 8-20, sb 8-14)

TV Show Music Aid – 13 kwietnia

Klub Poziomy
Nowy Świat 27a
Wejście: 21:00
Wstęp: 10PLN i więcej

Zapraszamy na imprezę w Miesiącu Ludzi Bezdomnych

Cały dochód zostanie przekazany dla Fundacji Daj Herbatę, która pracuje na rzecz osób bezdomnych i swoimi działaniami uwrażliwia i uświadamia wszystkich nas na temat bezdomności.

Tańczymy w Święto Ludzi Bezdomnych!

Podczas imprezy będzie można usłyszeć kawałki z naszych i waszych ulubionych seriali, telenoweli i innych tasiemców telewizyjnych

Zagrają:

Avtomat

W setach didzejskich i imprezach klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne i futurystyczne brzmienia, zamienia się w bezlitosnego muzycznego selekcjonera prezentującego najbardziej postępowe brzmienia i melodie, jakie oferuje dzisiejsza scena muzyki elektronicznej.

Miłość za DJ’ką
Muzyka elektroniczno-romantyczna. Damskie rapsy, elektropop, hity ponadczasowe.